Talán már senki nem emlékszik pontosan arra, ki nevezte ki a bűvös 7 Celsius-fokot a nyári és a téli gumiszettek váltópontjává, mindenesetre a jelek szerint a mitikus szabály legalább olyan mélyen beivódott az autósok többségének tudatába, mint az ábécé vagy épp a szorzótábla. Éppen ezért a mostani időszakban a tartósan melegebbre forduló(nak látszó) időjárás miatt egyre hosszabb sorok alakulnak ki a gumiszervizek előtt. A témáról itt, a CarXpert szervizhálózat felületén is ejtettünk már szót, most pedig igyekszünk néhány új aspektusra és érdekességre is rávilágítani azok kedvéért, akik a nyári papucsok felrak(at)ásának „ideális” időpontját keresik.

Finoman szólva sem a legszebb napjait éli Európában a Ford. Az amerikai autómárka a ’90-es évek elején még a kontinens kedvence volt, sőt, egészen 5 évvel ezelőttig stabilan a top3 közt szerepelt, azóta azonban meredek zuhanásba kezdtek az eladásai és már a legjobb 10-ből is kicsúszott. A mélypontról nem meglepő módon többek közt az elektromos kocsik segítségével rugaszkodna el a cég, ennek jegyében a minap három, egyaránt az itteni piacokra szánt villanymodelljük sorozatgyártása is elindult. Közülük a talán legizgalmasabbat, a Puma Gen-E-t igyekszünk bemutatni a CarXpert szervizhálózat mostani cikkében.

Hat év után „helyre áll a világ rendje” a Forma–1-ben, vagyis – ahogy azt korábban évtizedeken át megszoktuk – ismét Ausztráliában, egész pontosan Melbourne-ben veszi kezdetét a száguldó cirkusz új idénye. A hétvégén startoló vb-t a szabályokat és a naptárt illetően az állandóság jellemzi, a pilóták pakliját azonban alaposan újrakeverték a csapatok az idei esztendőre. Vasárnap reggelre egy fokkal okosabbak leszünk azzal kapcsolatban, kinek lehet a legnagyobb esélye megnyerni az utóbbi évek talán legkiszámíthatatlanabb bajnokságát – addig is, a CarXpert szervizhálózat mostani bejegyzésében kitérünk néhány érdekességre a 2025-ös szezonnal kapcsolatban.

Az utóbbi években jó pár, belsőégésű motorral ellátott kocsinak készült el a tisztán elektromos változata, miközben ez az út visszafelé szinte járhatatlannak tűnt. De csak szinte, és erre jó példa a most bejelentett, benzines és dízeles verzióban is készülő, vadonatúj Audi A6-os, amely röviddel „villanytestvére”, az A6 e-tron bemutatkozása után kerülhet a kereskedésekbe. A hagyományosan kombi és szedán kivitelben is piacra dobott kocsinak ezúttal az előbbi variánsa, az Avant érkezett meg előbb, így ez lesz a CarXpert szervizhálózat friss bejegyzésének főszereplője.

Gondjai vannak az Aston Martinnak, fejet vakar a Maserati, sőt, a Porsche is embereket küldött el. A Ferrarinál még bőven gurul a szekér, de a trend akkor is gyanús. Mi történik itt? Hagyjuk most a pénzt. Aki sportautót vesz, annak úgyis van felesleges. Hogy mennyi, nem is érdekes a CarXpert szervizhálózat friss írása szempontjából. Nézzük inkább, miért vesz valaki sportkocsit, illetve vesz-e még egyáltalán.

Az utóbbi időben sok autógyártó kapcsán olvashattuk, hogy „elkészült a márka történetének legerősebb kocsija”, és ezek a hírek szinte kivétel nélkül tisztán elektromos modellekhez kapcsolódtak. Nincs ez másként a Rolls-Royce esetében sem, amelynél a minap bemutatott Black Badge Spectre lett az új rekorder házon belül. Ennek apropóján a CarXpert szervizhálózat mostani írásában sorra vesszük, mit érdemes tudni a legújabb kétajtós luxuskupéról.

A Forma–1-es idény kezdésére még éppen egy hónapot kell várni, de addig is a népszerű széria „elektromos kistestvére”, a Formula–E azért szolgáltat izgalmas híreket, amelyek idővel akár a hétköznapi járművek világára is nagy hatással lehetnek. A múlt hétvégén rendezett szaúd-arábiai futamon például debütált az úgynevezett „Pit Boost” rendszer, amellyel fél perc alatt 10%-nyi energiát lehet tölteni a versenyautók akkumulátorába, ami bár még nem egészen versenyképes egy „sima” tankolással, de kétségtelenül szűkíti az ollót. A CarXpert szervizhálózat mostani bejegyzésében az újdonság mellett röviden szót ejtünk azokról a múltbéli példákról is, amelyek miatt joggal feltételezzük, hogy az „ultratöltés” belátható időn belül az utcai elektromos kocsikat is forradalmasíthatja.

Kinek ne jutott volna még eszébe egy-egy autópályán kialakult dugóban araszolva, hogy bárcsak lehetne használni a leállósávot is? Mint tudjuk, néhányaknak ez nemcsak hogy eszükbe jut, hanem kevésbé „elegáns” módon meg is teszik... A jó(?) hír az, hogy minden jel szerint a téma az illetékeseket is foglalkoztatja, sajtómegkeresésre reagálva ugyanis a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. most elárulta, hogy az M1-es, az M3-as és az M7-es sztrádák jövőbeli felújításának is része az időszakosan a forgalom előtt megnyitható, „intelligens” leállósávok kialakítása. Az autós társadalmat szemmel láthatóan a bejelentés óta foglalkoztató (és megosztó) téma kapcsán a külföldön messze nem példanélküli megoldás mellett szóló érveken túl a lehetséges hátulütőkre is kitérünk a Carxpert szervizhálózat aktuális cikkében.

A CarXpert szervizhálózat mostani írásában egy jelenleg még csak feltételes módban létező, de a fantáziánkat annál inkább megmozgató autóról, és ennek kapcsán az iparágban végivonuló „neoretró” hullámról lesz szó. Hírlapi kacsaként ugyanis már eddig is pedzegették az autós felületek, hogy ha már lassan minden klasszikus, 70-80-as években népszerű autót elkészítenek elektromos átiratban, akkor miért pont a Citroën CV2-es lenne a kivétel? Sokan már vízionálták is a gyártást, de az ügyben egyedül illetékes gyártó, a Stellantis konszern eddig mereven elzárkózott az ötlettől. Nem tudjuk pontosan miért, de valószínűleg azt az imázst kívánták erősíteni, hogy ők és az autóik nem a múltban, hanem a jövőben élnek, onnan inspirálódnak. Előre tekintenek ahelyett, hogy újabb bőrt húznának le a saját, egyébként számtalan legendás és sikeres modellt felvonultató történelmükről.