A statisztikák alapján a férfiak nagyobb eséllyel szenvednek autóbalesetet, azonban, ha egy női sofőr karambolozik, jóval valószínűbb, hogy megsérül, mintha egy férfi ült volna a volánnál. Ennek oka többek szerint az, hogy a gépkocsik töréstesztjei során a mai napig döntően „férfi bábukat” használnak, azaz az esetleges kockázatokat az erősebb nem testfelépítését alapul véve próbálják csökkenteni.

Kínában a minap bejelentették, hogy az elektromos autókhoz tartozó töltőoszlopok száma átlépte náluk az egymilliót. Igény pedig bőven van rájuk, hiszen az ő útjaikon fut a világ villanyautóinak csaknem fele. „Jó, jó, egy másfél milliárdos országnak könnyű elsőnek lenni valamiben” – intézhetik el a dolgot néhányan, pedig a kínaiak mostanra már nemcsak számszerűen teljesítenek figyelemre méltóan ezen a téren.

Szunyókálás, egy nyugodt ebéd elköltése, egy üzleti telefon lebonyolítása, átöltözés vagy épp az éneklés gyakorlása. Mit keresnek ezek a tevékenységek egy autós tematikájú oldalon? Nagyon is sokat, friss felmérések szerint ugyanis a „rendeltetésszerű használat” helyett többek közt ilyen okokból vesznek bérbe járműveket az emberek. Legalább is a különcségek terén mindig is élen járó Japánban.

Hatvanhat éves történelme talán legnagyobb átalakulásán megy keresztül sokak kedvenc sportautója. A napokban jelentették be, hogy C8 néven rövidesen érkezik a Chevrolet Corvette nyolcadik generációja, amely szakít több, a kultikus kocsira a kezdetek óta jellemző hagyománnyal. Azért ettől még aligha veszít majd a népszerűségéből.

Nem kevesebb, mint 5 év tervező és fejlesztő munkája van az Aston Martin legújabb csúcsmodelljében, a Valkyrie-ben, amely néhány napja gurult először aszfaltra. A Silverstone-i Forma–1-es pályán debütáló autóval egyértelmű a brit gyártó célja: belépő az „utcai versenyautók” világának legfelsőbb szintjeire, oda, ahonnan jelenleg például a Ferrari, a McLaren vagy épp a Bugatti tekint le.

A páncélozott gépjárművek piaca szélesebb annál, mint azt sokan gondolnák. Ma már messze nemcsak a hadseregben, illetve a politikai, diplomáciai konvojokban használnak ilyet, hanem számos (gazdag) magánember is igényt tart efféle védelemre. Szerencsére utóbbi főként a világ veszélyesebb országaiban jellemző, de azért Magyarország útjait is koptathatja jó pár ilyen. Egy amerikai cég pedig most elkészített egy szélvészgyors változatot is.

„Milyen unalmas lenne a világ, ha kizárólag SUV-k szaladgálnának az utakon?” Ezt a költői kérdést nemrég a Hyundai termékstratégiáért felelős vezetője, Thomas Schemera tette fel a népszerű jalopnik.com autós portálnak nyilatkozva. És bár ettől, mármint a magyar fordításban általában utcai terepjárónak, netán szabadidő-autónak nevezett kategória egyeduralmától még messze vagyunk, a tendenciák valóban ebbe az irányba mutatnak.

Autósként az egyik legnagyobb bosszúság tud lenni, ha a közúton elénk kerül egy traktor, és előzési lehetőség híján kilométereket döcöghetünk mögötte. Éppen ezért alighanem mindenki jó nagyot nézne, ha egy ilyen mezőgazdasági gép egyszer csak több mint 160 km/h-s sebességgel száguldana el mellette. Hihetetlen, de egy friss rekorddöntésnek hála már ez sem lehetetlen.

Ha mindent meg akarunk tenni azért, hogy autónk jó állapotát megőrizzük, néha olyan dolgokra is figyelnünk kell, amelyek elsőre talán nem maguktól értődőek. Aligha gondolt bele például mindenki abba, hogy azok a krémek, amelyek bőrünk védelmét szolgálják, a kocsi belső tereiben használt anyagokban komoly kárt tehetnek. A nyár pedig különösen veszélyes időszak ilyen szempontból.