Egyszerre jelentett jó és rossz reklámot a Ford F-150 Lightning számára a napokban rendezett Pikes Peak-i hegyi felfutó verseny. Ennek oka, hogy bár a nagy hagyományokkal rendelkező coloradói viadalon az erősen átalakított pickup érte el a legjobb időeredményt, a pilótát egy kínos technikai probléma hátráltatta, ami nem vet túlságosan jó fényt az egyébként is a vártnál kevésbé kapós villanyterepjáróra. A Carxpert szervizhálózat aktuális bejegyzésében a felemás produkció apropóján a jól csengő nevű Ford F-Series brand 2021-ben debütált, teljesen elektromos képviselőjéről is ejtünk néhány szót.

A napokban hivatalosan is bemutatták a Bugatti Tourbillon nevű hiperautót, amelyet a 2016 óta gyártott Chiron utódjának szán a francia vállalat. A cég közlése alapján az újdonság egyetlen alkotóeleme sem azonos a nagy elődével, azonban a fényképekre rápillantva egyből szemet szúr a két modell közti, designbeli folytonosság. És bár külsőleg nagyrészt az állandóságra szavazott a Bugatti, a méregdrága Tourbillon technológiai téren több innovációt is hoz a márka életében. Többek közt ezekre is kitérünk a CarXpert szervizhálózat aktuális írásában.

Izgalmas témájú felmérést készített a Magyar Suzuki, melynek részleteiről mások mellett a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) weboldala is beszámolt. A friss kutatás több mint 2000 résztvevőjét többek közt arról kérdezték, milyen gyakran és milyen célból ülnek volán mögé, és akadtak olyan eredmények is, amelyekből fontos, akár a hazai autózás jövője szempontjából is sokatmondó következtetéseket vonhatunk le. Erre is kísérletet teszünk a CarXpert szervizhálózat mostani írásában – természetesen a legérdekesebb témákban adott válaszarányok ismertetése mellett.

Az érettségik időszakában járunk, a rokonoknak pedig ez idő tájt sokszor dilemmát okoz, milyen ajándékkal lepjék meg elballagott családtagjukat: ne legyen túl sablonos, de túl drága sem, kerüljön közelebb a megajándékozni kívánt fiatal az álmához, de ne hulljon az ölébe. Nem meglepő, ha a vágyálom egy autó, amire azért nem feltétlenül telik, ilyenkor jön a gépkocsinyeremény-betét, végül is, veszítenivaló nincs vele, hadd játsszon a „gyerek”. Ha megunja, visszaváltja. És hogy miként jutottunk el több mint hatvan év alatt a Trabanttól a Toyotáig? Ez idézzük fel a CarXpert szervizhálózat mostani cikkében.

Repülőgépeknél nagyjából 70 éve természetes, hogy rögzítik a repülés során keletkező adatokat, beleértve a pilóták beszélgetését is. Autókban erre eddig nagy tömegével nem volt példa, de júliustól az Európai Unióban minden eladott új gépkocsiban kötelező felszerelés lesz. A CarXpert szervizhálózat mostani bejegyzésében megpróbáltuk végiggondolni, mi következik ebből.

A mintegy másfél évvel ezelőtt debütált Jeep Avenger ugyan rögtön elnyerte sokak tetszését (tavaly a rangos Európai Év Autója díjat is bezsebelte), ám néhányan azért hiányolták a márkától korábban elválaszthatatlannak számító összkerékmeghajtást. A Stellantis konszern ernyője alá tartozó vállalatnál most pótolták ezt a hiányosságot, méghozzá a napokban hivatalosan is leleplezett Avenger 4xe képében. A lágy hibrid technológiával felvértezett, közvetlen elődjeinél több szempontból is „terepképesebb” kompakt szabadidő-autóval kapcsolatos tudnivalókat a CarXpert szervizhálózat friss cikkében igyekeztünk összegezni.

Egyre több jel utal arra, hogy a közeljövő egyik leghangsúlyosabb témája az autóiparban a kínai kocsik – és különösen az elektromos meghajtásúak – előretörése lesz. Azoknak, akiknek már volt alkalmuk közelről is szemügyre venni, netán vezetni a távol-keleti országból érkező legújabb modelleket, szinte egybehangzóan állítják, hogy azok minden sztereotípiával ellentétben már semmilyen technológiai hátrányban nincsenek a nyugati vetélytársakhoz képest – miközben jellemzően igen jelentős árelőnyük van. Ez a vásárlóknak elsőre persze jó hírnek is hangozhat, ugyanakkor az európai és amerikai gyártók számára mindez komoly fenyegetés, és a járműszektor súlyára gondolva a különböző országok gazdaságai is a helyzet vesztesei lehetnek. A CarXpert szervizhálózatnál természetesen nem célunk „politizálni”, de egy igencsak fontosnak tűnő, friss hír kapcsán azért összefoglaljuk, mit tartogathat a jövő ilyen téren.

Egy minap lezárult aukción 103,5 ezer fontért, azaz átszámítva nagyjából 47 millió forintért kelt el egy 2001-es évjáratú Daimler Majestic jármű, amely lényegében egy „újracímkézett” és némiképp átalakított Jaguar XJ luxusszedán. Mi ebben a nagy szám? – tehetné fel bárki a kérdést. Nos, ahogy az az árveréseken borsos összegekért gazdát cserélő kocsik esetén gyakran lenni szokott, leginkább az előző tulajdonos. A Bonhams Cars virtuális kalapácsa alá került autóval ugyanis 6 éven át a néhai II. Erzsébet brit királynő járt. A CarXpert szervizhálózat mostani cikkében többek közt annak járunk utána, milyen egyedi vonásokkal rendelkezett Őfelsége flottájának eme darabja.

A minap láttam egy autót előttem a forgalomban, valami nyugat-európai rendszámmal, és nem ismertem fel. Mivel ez nálam belföldön ritka, kicsit utánajártam a dolognak. Mögötte mentem, láttam, hogy villany. Nagy volt, érzésre nagyobb, mint egy 7-es BMW, de sokkal letisztultabb és elegánsabb. A logója olyan volt, mint egy puffasztott Citroen embléma, és olyan „jelenléte” van, olyan magától értetődő, futurisztikus luxus árad belőle, amilyet nagyon rég láttam az utakon, pedig nyitott szemmel járok. A rutinosabbak az embléma alapján már rá is vágták, hogy „valamelyik nagy NIO-t láttad”, és persze igazuk van. Nos, ha ez a jövő, akkor felhasználóként nem kell tőle félni, ha csak nincsenek európai autóipari részvényeink.